Haber

Evlenmek isteyen çift kuyumcuyu soymaya çalıştı

Evlenmek için para bulamadıklarını bahane eden çift, Sultangazi’de bir kuyumcuyu silahla soymaya çalıştı. Şüpheliler, esnaf tarafından etkisiz hale getirilerek polise teslim edildi.

“EVLENECEK PARALARIMIZ YOKTU”

Sabah saatlerinde Esentepe Mahallesi’nde bir kuyumcuya giden Azerbaycanlı Öznur H. (22) ve erkek arkadaşı Enes E. (26), dükkanı soymaya kalkıştı. Enes E., yanındaki silahı iş yeri çalışanına doğrultarak kuyumcuyu soymaya çalıştı. Çevredeki esnafın durumu fark edip kuyumcuya girmesiyle soyguncular etkisiz hale getirildi.

Esnafın durumu polise bildirmesi üzerine polis ekipleri olay yerine gelerek soyguncuları polis merkezine götürdü. Şüpheli çiftin, evlenmek için para bulamadıklarını polise bildirerek kuyumcuyu soymaya çalıştıkları öğrenildi.

“ALTINI ALMAK İÇİN CAM TEZGAHIN ÜZERİNDEN ATLADI”

Kuyumcu dükkanının sahibi Muzaffer Cömert ise, “İşte değildim, komşum arayıp ‘Maskeli iki soyguncu geldi, yakaladık’ dedi.’ Yoldan dönüp dükkâna geldim. Polis gelip beni yakaladı. Büyük oğlum Rıdvan’a silah doğrultuyorlar. Amcası ve diğer komşular Allah rahmet eylesin dediler.” Ne olursa olsun dükkana geliyorlar. Onu etkisiz hale getirip polise veriyorlar. ‘Evlenmek için bu girişimi yaptık’ dediler ama daha önce sabıka kaydının olduğu söylendi. Kız Azeri, oğlan Türk. Kız o kadar atletik bir yapıya sahip ki altın madalyayı almak için cam tezgahın üzerine atlıyor. “Erkek olan oğlumu etkisiz hale getirecekti. Çok şükür ne canımıza ne de malımıza zarar geldi.” dedi.

Şüphelilere müdahale eden esnaflardan Mehmet Ali Avcı, “Bir bağırış duyduk, kapıya baktığımızda esnafın koşarak dükkana girdiğini gördüm ve peşinden koştum. Kapıyı açtım, iki maskeli iki kişi vardı” dedi. Diğer esnaf şüphelinin üzerine saldırıp dışarı attı. Ben de içeride kalan kadını dışarı çıkardım. Dışarıdakilere “Polisi arayın, hırsız var” diye bağırdım.

habertercan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu